14.05 – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Сьогодні в Україні вперше відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, метою якого є вшанування подвигу українців, які в роки нацистського терору ризикували власним життям і життям своїх рідних для порятунку євреїв.
За час Голокосту нацисти знищили 6 мільйонів євреїв в Європі, серед яких 1,5 мільйона дітей. Жахливі цифри. За період з 1941 по 1945 року на території України було знищено близько 1,5 мільйона євреїв. Але були і ті євреї, яким вдалося врятуватися. Тих людей, які рятували цих євреїв під час ДСВ в Ізраїлі називають Праведниками світу.
Міжнародним інститутом збереження пам’яті жертв Голокосту “Яд Вашем” в 1953 році був прийнятий закон про те, щоб віддати належне тим людям неєврейської національності, які під час війни рятували євреїв. А в 1963 році були визначені критерії присвоєння звання Праведник народів світу. У складні і страшні часи люди по різному поводяться. Одні ризикують собою і своїми сім’ями, щоб врятувати когось. А інші зраджують або допомагають вбивцям. У підсумку, з’явився список Праведників світу по країнах. І перша п’ятірка виглядає так:
Польща – 7112
Голландія – 5851
Франція – 4130
Україна – 2659
Бельгія – 1767
Всі ці люди врятували життя євреїв. І сьогодні ми віддаємо данину пам’яті та вдячності всім тим, хто здійснив подвиг порятунку чужих життів ризикуючи власним. Уклін вам і вічна пам’ять!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.