Бібліотека
7 причин, чому потрібно читати книжки

Дитячі книжки з малюнками українською 

Бібліотека української літератури

20 найкрасивіших бібліотек світу

Бібліотечна історія 

Історія виникнення книги

Як створюють книжки

Правила поводження з книгою

Цей дивний світ бібліотеки

“Читати- це мудро, читати- це модно, читати завжди і де завгодно!”

Шкільна бібліотека пропонує 10 книжок, які можна прочитати підліткам під час карантину:
1. «Черептон Крутій. Гра з вогнем» Дерек Ленді (АССА, 2019. Свіженьке фентезі, в якому є небезпечні лиходії, борці з магічними злочинцями і бойова магія високого рівня, підготувало для читачів видавництво «АССА».
2. «Ларс LOL» Ібен Акерлі (Видавництво Старого Лева, 2019, пер. Наталя Іліщук). «Ларс LOL» – це щира, мила і водночас дуже непроста й багатогранна історія про інклюзивність і про її виклики для довколишніх, про булінг та його наслідки, про складний вибір і відповідальність за свої вчинки, і про дивовижну внутрішню силу, якою володіють, на перший погляд, цілком звичайні підлітки.
3. «Таємниця проклятого лісу» Анна Кантьох (АССА, 2018, пер. Сергій Легеза). «Таємниця проклятого лісу» – друга частина історії про янголів, які не те, чим здаються. І вона так само, як і «Таємниця покинутого монастиря», фентезійно-містична, заворожлива і захоплива.
4. «Виставлю тебе на Facebook» Катарина Соломун (Рідна мова, 2019, пер. Володимир Криницький). Ця сучасна, легка і цікава книжка від хорватської письменниці про проблеми, спільні для підлітків в усьому світі, про ганебні вчинки, які роблять чи не всі молоді хлопці й дівчата, і про те, як потім складно буває розгребти їхні неприємні наслідки – і про те, що зрештою все закінчується щасливо.
5. «Зільбер. Друга книга сновидінь» Кетрін Гір (ВД «Школа», 2019). Романтичне фентезі від Кетрін Гір, за яким ви уже, либонь, встигли скучити, повертається!
6. «Мишоловка» Олена Рижко (ВЦ «Академія», 2019). Історії від Олени Рижко не повчають, але пропонують можливі варіанти розв’язання проблеми. Так і героїня «Мишоловки» переконається, що вихід є завжди, навіть у безвихідній ситуації. Головне – побачити його і прийняти.
7. «Замок у хмарах» Кетрін Гір (ВД «Школа», 2019, пер. Вікторія Чабан). Магія, романтика і чудове почуття гумору – це неодмінні складники романів Кетрін Гір, і у «Замку у хмарах» ви знайдете їх також. А ще – таємниці, загадки, погоні, пригоди і розмаїття цікавих персонажів.
8. «Ніж, якого не відпустиш» Патрік Несс (АССА, 2019). А ось – міцне фентезі-антиутопія. «Ніж, якого не відпустиш» – це перша частина трилогії «Ходячий хаос», у якій йдеться про складні і серйозні проблеми, але під «соусом» захопливих і небезпечних пригод. Фішка роману – це мова, яка, скажімо так, не зовсім відповідає літературним чи правописним нормам. Але не спішіть звинувачувати в цьому редакторів видання! Річ у тому, у містечку, де живе Тодд, освіта, по суті, під забороною. Тому він балакає і пише, як неосвічений хлопака. Й автор постарався максимально правдоподібно передати його мову.
9. «Антон та інші зі зграї» Ґюдрун Скреттінґ (Видавництво Старого Лева, 2019, пер. Наталя Іваничук). Старша школа – це вам не жарти. З цієї щирої і кумедної історії ви більше дізнаєтеся про дружбу, про спілкування з однолітками і про те, чи виправдані компроміси з собою заради того, щоб стати «своїм» у новому товаристві.
10. «Пік» Роланд Сміт (Кальмар, 2019, пер. Олена Оксенич). Пік вважався крутим буфером. Аж поки не потрапив до рук поліцейських. І тепер перед ним стоїть вибір – сісти за грати чи полізти на Еверест. Слабо майже-чотирнадцятилітньому підлітку стати наймолодшим підкорювачем найвищої вершини світу? Навіть перед досвідченими альпіністами, такими, як Піків батько, ця гора ставить надзвичайно складні виклики. Але Пік спробує прийняти їх і здолати. От тільки чи добереться до піка Евересту?