День пам’яті та примирення

День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасницями Другої світової війни)

8 травня – день Пам’яті жертв другої світової війни 1939-1945. Безповоротні втрати України склали 8-10 млн.людей. 
У Другій світовій війні взяло участь понад 60 країн. Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб. Загальні людські втрати оцінюються від 60 до 80 мільйонів осіб, Розпочали війну агресори Німеччина та СРСР, які напали на Польщу.
За підрахунками інституту історії України, в лавах Черв.армії загинуло 3,5-4 млн.українців, у загонах ОУН та УПА – понад 100 тис. У концтаборах і гетто, в інших місцях масового знищення – 5,5 млн.українців. Втрати українського народу у війні становили 40% загальних втрат СРСР. 
Червоний мак — символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів. Як символ згаданий у вірші канадського військового лікаря Джона Мак-Крея «У полях Фландрії» (1915): «У полі Фландрії поміж хрестами / Гойдає вітер мак рядами, / Щоб знали місце, де ми є …» 
В Україні образ маку символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну. Іван Франко:“Гей, Січ іде, красен мак цвіте! Кому прикре наше діло, Нам воно святе”. Михайло Стельмах:“Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно проросло, а влітку маком зацвіло…”

Флешмоб “Ми пам’ятаємо”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.