Гурток “Паперове диво”

В нашій школі працює гурток «Паперове диво». Він створений для дітей віком від 6 до 10 років. Гурток відвідують 15 учнів початкової школи.

Паперопластика – це конструювання об’ємних та напівоб’ємних форм з паперу шляхом його механічної обробки та трансформації.

Мистецтво створення поробок із паперу дає широкі можливості для розвитку творчих здібностей учнів, зокрема уміння уявляти, фантазувати, читати й самим виконувати схеми, шукати оптимальну форму та будову, пояснювати послідовність створення виробу, концентрувати увагу, дотримуватися чіткості й акуратності в роботі, знаходити кольорове вирішення.

Мета програми гуртка: ознайомити вихованців з історією виникнення технології паперопластики та її різновидів; поглибити знання із знайомих дітям технік таких як деку паж, аплікація, оригамі та познайоми з новими техніками, такими як торцювання, пап’є маше, квілінг; дати визначенню паперопластика та познайомити з історією виникнення та використання паперу; розвивати естетичний смак, творче мислення, художньо-естетичну культуру, шанобливе ставлення до праці, повагу та толерантне ставлення до результатів праці

 

Вихованці гуртка приймають активну участь у шкільному житті: готують вітальні листівки на День учителя, до Дня захисників України, на осіннє свято, 8 березня та інше.

Мета й основний зміст гуртка з паперопластики «Паперове диво»:

Формування компетентностей особистості у процесі створення поробок із паперу. Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей

  • Пізнавальної: оволодіння знаннями про папір, його виробництво, види, властивості, способи конструювання з паперу;
  • Практичної: формування вмінь і навичок роботи з папером, виготовлення поробок у різних техніках, застосування основних прийомів роботи;
  • Творчої: формування творчої особистості; емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток; задоволення потреби особистості у творчій самореалізації;
  • Соціальної: виховання культури праці, формування дружніх стосунків у колективі, відчуття відповідальності, колективізму, взаємодопомоги.

Готуємось до Дня св Валентина

Готуємось до привітання жінок 08 березня

2021-2022 н.р.

За І семестр навчального року 2021-2022 проведено 32 заняття.

15 учнів початкової школи оволодівали знаннями та практичними навичками роботи з папером. За час роботи гуртка дітьми створені вітальні листівки до Дня Учителя, Дня захисника  України та  на Новий рік; новорічні прикраси, аплікації, ялинки; різноманітні поробки  в техніці оригамі.
Під час вивчення базових форм оригамі вихованці гуртка навчилися складати фігурки тварин, птахів, квітів, зробили власноруч декорації та героїв до казки “Колосок”;  із квадрата паперу склали цілу казку про діда. Діти проявляли активність, зацікавленість, фантазію; працювали старанно, уважно; намагалися  дотримуватися чіткості і акуратності в роботі.